Gdzie studiować pedagogikę?

 

Pedagogika to wyjątkowa dziedzina wiedzy. Zgłębiając jej tajniki, nie tylko zyskujesz szerokie perspektywy rozwoju zawodowego, ale – co ważniejsze – zaczynasz lepiej rozumieć otaczający Cię świat. Pasjonuje Cię praca z dziećmi, świat wychowania i edukacji oraz szukasz studiów, które pozwolą Ci zdobyć praktyczne i uniwersalne kompetencje? Już wiesz zatem, że studia pedagogiczne są dla Ciebie. Czas zatem wybrać miejsce, gdzie zrealizujesz swoje marzenie.

Studia na kierunku pedagogika możesz podjąć na wielu uczelniach w Polsce – zarówno tych państwowych, jak i prywatnych. Zastanawiasz się, czym się kierować, dokonując wyboru? Po pierwsze i najważniejsze: nie powinien on być dziełem przypadku. Pamiętaj – podejmujesz decyzję, która zaważy na całej Twojej karierze zawodowej. Dlatego zwróć uwagę nie tylko na lokalizację uczelni czy koszt semestru nauki, ale przede wszystkim – na szczegóły oferty edukacyjnej. Jakie? Oto kilka elementów, które będą kluczowe.

Szeroki wybór specjalności

Pedagogika to niezwykle szeroka dziedzina wiedzy. Wbrew pozorom jest związana nie tylko z edukacją najmłodszych. Dlatego możesz podjąć studia na tym kierunku nawet wówczas, gdy nie chcesz w przyszłości pracować w szkole czy w przedszkolu. Może bardziej interesuje Cię resocjalizacja osób zmagających się z dysfunkcjami społecznymi lub zagadnienia związane z edukacją osób starszych? Dobrze sprofilowane studia pedagogiczne pozwolą Ci obrać konkretny kierunek i znaleźć własną niszę na rynku pracy.

Takie możliwości daje Ci Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka. Tu możesz podjąć studia I stopnia m.in. na nowoczesnych specjalnościach, takich jak:

  • pedagogika kryminologiczno-resocjalizacyjna,
  • pedagogika sądowo-penitencjarna,
  • doradztwo zawodowe i personalne,
  • … i wielu innych.

A to nie koniec. Chcesz się rozwijać dalej? Np. w obszarze oligofrenopedagogiki czy terapii pedagogicznej? Czekają na Ciebie studia II stopnia, a dalej – podyplomowe. Praktycznej wiedzy nigdy za wiele!

Nowoczesne metody nauczania

Ciekawa specjalność to dopiero początek. Przyjrzyj się bliżej również programowi nauczania na uczelni, która Cię zainteresowała. Czy jest zgodny w wymogami MNiSW? Czy łączy zajęcia teoretyczne z praktycznymi? Czy daje Ci szerokie możliwości szlifowania umiejętności, które przydadzą się w pracy zawodowej? Czy jest dopasowany do specyfiki pracy w nowoczesnych placówkach oświatowych i wychowawczych? To istotne, ponieważ przyszli pracodawcy będą od Ciebie oczekiwać najwyższego poziomu kompetencji.

Zależy Ci na tym, aby uczyć się w miejscu nastawionym na szlifowanie umiejętności praktycznych i wykorzystanie teorii w „prawdziwym życiu” – Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka to uczelnia, na której odnajdziesz przyjemność studiowania.

Kadra wykładowców, którzy lubią i umieją przekazywać wiedzę

Dobrze skomponowany program studiów zostanie zrealizowany tak, jak tego oczekujesz, wówczas, gdy nad przebiegiem Twojej edukacji będą czuwać wykładowcy z krwi i kości. Tacy, którzy z jednej strony są niekwestionowanymi autorytetami w swoich dziedzinach, a z drugiej – po prostu wiedzą, jak przekazywać wiedzę. Ludzie, którzy zarażą Cię pasją do działania, zainspirują i wprowadzą w fascynujący świat pedagogiki.

Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Janusza Korczaka, jako uczelnię z 25-letnim doświadczeniem, tworzą wyłącznie najlepsi wykładowcy. To osoby, które znają świat edukacji i wychowania nie tylko z książek, ale z własnej, długoletniej praktyki zawodowej. To od nich dowiesz się, jak radzić sobie z wyzwaniami, które czekają Cię w przyszłej pracy.

E-learning

W XXI wieku studia bardzo często chcesz pogodzić z pracą zawodową – tak, aby nie tracić czasu i zdobyć jak najwięcej doświadczenia. Dobre uczelnie – takie jak Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka – doskonale to rozumieją. Dlatego masz u nas szansę podjąć studia również z elementami e-learningu. Uczestnicz w wykładach, nie wychodząc z domu, bez straty jakości nauczania. Wybierasz szkołę z tradycjami. Zyskujesz zatem pewność, że w kwestii poziomu edukacji nie uznajemy kompromisów.

Zastanawiasz się, gdzie studiować pedagogikę? Zależy Ci na nowoczesnych, praktycznych i inspirujących studiach, które sprawią, że pedagogiczną pasję przekujesz na cenne na rynku pracy umiejętności? Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka czeka właśnie na Ciebie. Wybierz jeden z naszych oddziałów i przystąp do rekrutacji. Już wkrótce możesz dołączyć do grona najlepszych specjalistów w zakresie pedagogiki w Polsce!