Czy warto wybrać pedagogikę jako kierunek studiów?

Pasjonuje Cię świat wychowania i edukacji? Czujesz powołanie do tego, aby pomagać innym? Chcesz lepiej zrozumieć, w jaki sposób funkcjonują otaczający Cię ludzie? W takim razie pedagogika jest kierunkiem studiów, który pomoże rozwinąć Ci skrzydła. Wbrew pozorom i obiegowej opinii – studia pedagogiczne dają Ci szerokie możliwości na rynku pracy. Sprawdź, dlaczego.

 

Pedagogika jest niezwykle obszerną dziedziną wiedzy. Pamiętaj, że po ukończeniu studiów na tym kierunku możesz podjąć pracę nie tylko w placówkach szkolno-wychowawczych. Zakres wiedzy i kompetencji, które zdobędziesz, da Ci znacznie szersze perspektywy i pole do działania.

Pedagog – specjalista, który jest zawsze potrzebny

Wyobraź sobie świat, w którym nagle zabrakło specjalistów od edukacji i wychowania. Miejsce, w którym dzieci czy nastolatkowie nie otrzymują potrzebnego im wsparcia w przyswajaniu nowych informacji i – co ważniejsze – dostosowywania się do reguł życia w społeczeństwie. Rola pedagogów w ich wychowaniu jest niemal tak samo ważna, jak ta, którą pełnią ich rodzice.  Dlatego eksperci w tym zawodzie będą potrzebni do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Pamiętaj również, że pedagog pracuje nie tylko w szkole. Intensywnie rozwijająca się indywidualna terapia pedagogiczna, oligofrenopedagogika, pedagogika resocjalizacyjna czy – bardzo ważna zwłaszcza w ostatnich latach dziedzina – doradztwo zawodowe stwarzają szereg możliwości zawodowych dla każdego, kto zechce podjąć wyzwanie.

Rozwijaj się w wybranym kierunku

O studiach pedagogicznych na pewno nie można powiedzieć, że są proste. Nie są jednak również nudne. Każdy semestr to wyjątkowa przygoda – podróż w głąb ludzkiej psychiki i mechanizmów funkcjonowania mózgu. Szansa na lepsze zrozumienie ludzi, a także – samego siebie. Co zaś najważniejsze – studia na tym kierunku dają możliwość znalezienia ścisłej, przyszłościowej specjalizacji.

  • Interesuje Cię praca z osobami z problemami społecznymi (np. skłonnymi do zachowań patologicznych i popełniania przestępstw)? – wybierz specjalizację kryminologiczno-resocjalizacyjną.
  • Myślisz o pracy jako kurator sądowy lub penitencjarny? Pedagogika sądowo – penitencjarna pozwoli Ci zdobyć niezbędne kompetencje.
  • Chcesz udzielać wsparcia osobom niepełnosprawnym? Oligofrenopedagogika lub surdopedagogika to specjalności, na których rozwiniesz swoje pasje.
  • Interesuje Cię edukacja osób starszych – niezwykle dynamicznie rozwijająca się w ostatnich latach? Również znajdziesz specjalność, która umożliwi Ci podążanie wybraną ścieżką kariery zawodowej.

A to tylko kilka z wielu możliwości. Pamiętaj: studiując pedagogikę, możesz się nieustannie rozwijać. Zwłaszcza że w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka czeka na Ciebie bogata oferta studiów I i II stopnia, jak również podyplomowych. Dzięki nim krok po kroku staniesz się cenionym ekspertem z bogatymi perspektywami kariery zawodowej.

Poznaj lepiej świat, który Cię otacza

Wiedza pedagogiczna jest cenna nie tylko wówczas, gdy chcesz podjąć pracę zawodową w kierunku stricte związanym z tą dziedziną. Przyda Ci się ona również w Twoim życiu prywatnym – przede wszystkim jako rodzicowi, ale nie tylko. Gdy lepiej zrozumiesz mechanizmy uczenia się i funkcjonowania w społeczeństwie, będzie Ci łatwiej współdziałać z innymi na każdym polu.

Umiejętności zdobyte na studiach pedagogicznych przydadzą Ci się również, jeżeli zechcesz podjąć jakąkolwiek pracę z ludźmi – czy to w świecie marketingu i sprzedaży, finansów, szkoleń, organizacji eventów czy jakiekolwiek innej dziedzinie. Kompetencje, które uzyskasz są nie do przecenienia.

Jeśli zależy Ci na tym, aby studia były niezapomnianą przygodą i dobrze spożytkowanym czasem – podejmij wyzwanie i zapisz się na pedagogikę w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Janusza Korczaka. Pamiętaj: nasza uczelnia to placówka z ponad 25-letnim doświadczeniem, w której edukacja nastawiona jest przede wszystkim na kompetencje praktyczne. Korzystaj z nowoczesnej bazy dydaktycznej (w tym z platformy e-learningowej), wiedzy i pasji naszych wykładowców oraz specjalności, które pozwolą Ci z uśmiechem spoglądać w przyszłość. Zapisz się na studia już dzisiaj!